Sosyal Güvenlik Uzmanı Sn. Erhan Nacar, AB ülkelerinde yaşayan vatandaşları uyardı! Özellikle Almanya , son zamanlardaki gerilimden sonra.
AB Ülkelerinde ve özellikle Avrupada yaşayan Türkler için Türkiye’deki gelişmeler çok önemli. Türkiye’de kısa süre önce HDP Milletvekillerinin terörle bağlantıları nedeniyle tutuklanmaları ve 15 Temmuz FETÖ kanlı darbe girişimi nedeniyle alınan kararlar teröre desteklerini her mecrada belli edenAvrupa ülkelerini pek mutlu etmiş görünmüyor.

YENİ KARARLAR SÖZ KONUSU OLABİLİR

Bu ülkelerde yaşayan vatandaşlarımızın ikili akit sözleşmeyle gerek uzun vadeli kollarda çalışmaları, gerekse kısa vadeli kollarda çalışmalarını Sosyal Güvenlik Kurumlarının daYurt Dışı Borçlanma Yaparak emekli olmalarını etkileyen kararlar söz konusu olabilir.

NE KADAR HIZLI O KADAR GARANTİ

Söz konusu gelişmeler ışığında AB ülkeleri ve özellikle Almanyada yaşayan vatandaşlarımızın Yurt Dışı Borçlanmaları yapmaları ve ödemeleri gereken kısımları ödemelerini, yine aynı zamanda Türkiye’de sigortalı çalışmaları sırasında emekli müracatlarını yapmalarını önemle tavsiye ediyorum.

FIRSAT KAÇMADAN ERKEN DAVRANMAKTA FAYDA VAR

Aksi takdirde AB, Türkiye ile hali hazırda yürürlükte olan anlaşmalarını fesih yoluna gidebilir. Anlaşmaların feshedilmeleri durumunda Yurt Dışı Borçlanmanın Kaldırılmasıyla Türkiye’den Emeklilik Fırsatı kaçabilir. Benden Söylemesi.

SORULARINIZ İÇİN TÜRKİYE’ DEN  : 444 0 860

 AVRUPA’ DAN SORU İÇİN : 0090 ( 312 ) 444 0 860

Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan NACAR