Yazıma bir örnekle başlamak istiyorum. Kanal D Ana Haber Sunucusu Ahmet Hakan Bey’inde söylediği üzere işinin duayeni ama kılık kıyafeti ile enteresan bir kişiliktir Erhan NACAR.

Sosyal güvenlik uzmanı denildiğinde , çeşitli arama motorları olan Google ve Yandex e girdiğiniz zaman karşınıza çıkan ilk isim şüphesiz Erhan Nacar’dır. Çalışanlarının gözünde de çok renkli bir kişiliğe sahip olan Erhan Nacar , bugüne kadar Avrupalı gurbetçilerimiz için yaptığı haberler ile de gündeme oturmuştur. Gurbetçi vatandaşlarımızın haklarını bugüne kadar korkusuzca savunmuştur.

Gurbetçi vatandaşlarımız çok zor şartlarda Avrupa da yaşam sürmektedir. Bunları çok iyi bilen SGK Uzmanı Erhan Nacar yurtdışı borçlanması ve emeklilik için kolaylık sağlayabilecek herşeyi gurbetçiye sunmaktadır.  Avrupadakiler çoğu haklarından habersizler. Dolayısıyla bu durum bazen kişilere dezavantaj sağlamaktadır. Kanal7 Avrupa ekranlarında gurbetçiyi bilgilendirmek için yaptığımız ‘‘Erhan Nacar’la Sosyal Güvenlik’’ programı sayesinde gurbetçilerimiz bunu avantaja çevirmeye başlamıştır.

Sosyal medya hesaplarından ve Erhan Nacar’ın Youtube Kanalından  da takip ederek sosyal güvenlik hakkında vatandaşlarımızın bilinçlendiğini bilmekte ve görmekteyiz. Yurtdışı olduğu kadar yurtiçinde de bir çok konu hakkında halkı bilinçlendirmektedir.