Yurtdışı borçlanması yapmak için gurbetçi vatandaşlarımız genelde 40’lı yaşlarında düşünmeye başlıyorlar. Yaş ilerledikçe gelecek kaygısı içlerini sarıyor daha küçük yaşlarda akıllara emeklilik bile gelmiyor bundan emin olabilirsiniz. Bilinçli her gurbetçi vatandaşımızın 18 yaşını doldurduğunda kendi vatan topraklarında ki yasal haklarını kullanarak emeklilik başvurusu yapmaları, geleceğe yatırım yapmaları kendilerini garanti altına almaları anlamına gelmektedir.

Yıllarca çalışıyoruz, çabalıyoruz, uğraşıyoruz ama emekliliği hep ileri yaşlara atıyoruz. Halbuki geleceğe en büyük yatırım emekliliktir. Bu yatırımı neden genç yaşlarda gün satın alarak başlangıç yapmıyoruz. Yurtdışında yaşayan bütün genç gurbetçilerimize sesimizi duyurmak istiyorum, emeklilik sizlerin de hakkı, bu hakkı ilerleyen yıllara erteleyerek neden haklarınızı öldürüyorsunuz.

Geleceğinize güzel bir başlangıç yapmak için 18 yaşını doldurmuş tüm gurbetçilerimizi müracaat için Osmanlı Emekliliğe bekliyoruz. Detaylı bilgi alabilmek için tüm uzmanlarımıza 00903124440860 dan ulaşabilirsiniz.

Büşra Çakıcı | Sosyal Güvenlik Uzmanı