Avrupa birliği son yıllarda Avrupalı Türklere her geçengün hayatı zorlaştırmaya başladı.

İşte bunlardan biride Avrupa ülkelerinde uygulanan borcu yoktur sistemini avrupa birliginin Türkiye’de uygulamak istemiş olması.Türkiye’de bu sistem çalışma ve sosyal güvenlik bakanlıgı kararı ile bazı kurumlarda faliyete geçmiştir. Nitekim sosysal güvenlik kurumuna yurtdışı borçlanma yapan ve dişinden tırnağından arttırarak yatıran gurbetçi vatandaşlarımız ilerleyen yıllarda bu işlemden vazgeçmeleri halinde geçtigimiz dönemlerde vatandaşlar iade talebinde bulunduklarında vatandaşın devlete olan borcuna bakılmaksızın kişilerin hesaplarına yada T.C. kimlik numarasına iade edilmekte idi.

Şimdi ise bu sistem ile yatırmış oldukları tutarı geri iade alabilmeleri için devlet kurumlarından borcu yoktur yazısı tedarik ederek müraacat etmeleri gerekmektedir.Eğer vatandaşın devlete bir borcu bulunmakta ise önce bu borcu tahsil edecek olup sonrasında kalan miktarın iadesini gerçekleşecektir .

GENİŞ BİLGİ İÇİN

HERZAMAN OLDUGU GİBİ SİZ GURBETÇİ VATANDAŞLARI ÇIKAN VEYA ÇIKACAK YASALAR VE GENELGELER HAKKINDA DOğRU VE TARAFSIZ OLARAK BİLGİLENDİRME GÖREVİNİ SOSYAL GÜVENLİK UZMANI ERHAN NACAR OLARAK PRENSİP EDİNMİŞ BULUNMAKTAYIM.

SİZ GURBETÇİ VATANDAŞLARA DAHA SICAK BİLGİ AKTARIMI İÇİN HER HAFTA CUMARTESİ VE PAZAR AVRUPA SAATİ İLE 13:30 DA KANAL 7 AVRUPA’Kİ CANLI YAYINIMIZIN YANI SIRA AVRUPA SEMİNERLERİMİZE OSMANLI EMEKLİLİK AİLESİ OLARAK İLK FRANSA’DAN BAŞLAMIS OLUP ŞUAN ALMANYA SIRASI İLE SEMİNERLERİMİZ HOLLANDA, BELÇİKA,İSVİÇRE VE AVUSTURYA’DA ÜCRETSİZ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDECEKTİR. TARAF GÖZETMEKSİZİN SEMİNER VE BİLGİ ALMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ ORGANİZE SORUMLUMUZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

SEMİNER ORGANİZE SORUMLUSU
GÜLŞEN ŞAHİN
CEP TEL WHATSAP İLETİŞİM HATTI : 0530 588 06 35