Bu başlığı görenlerin gözleri yuvalarından fırlayacaktır.Sevinç çığlıkları atacaklar,erken emekli olacağız diye halay çekecekler,yaşa takılmayacağız diye sevineceklerdir…

Başlığı bilerek hatalı yazdık.Bu konuda yanlış haber yapan milyonlarca insanı umutlandıran asparagas habercilere karşı…

Çünkü kasıtlı olarak bu başlığı atarak,yanlış inanışa doğrusunu anlatalım diyerek…

Uzun süredir Türkiye’de tartışılan konulardan birisi de, staj da geçen sürelerin emeklilik hesabında kullanılması. Yasalarımıza göre stajda yapılan sigorta,emeklilikte sigorta başlangıç tarihi olarak sayılamamakta.Son zamanlarda Sosyal Medya’da çıkan asılsız haberler bunun artık kabul edildiğini savunsa da; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu Basın Duyurusu ile bu durumun asılsız olduğu kanıtlanmıştır.Konu üzerine çalışmalar devam etmekte.

Yani kısacası açıklamak isterim ki; Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacarın uzmanı olarak staj sürelerin sayılması asılsız haberlerdir.Buna yönelik haberlerin aslı söz konusu olursa Sosyal Güvenlik Uzmanı Nacar Kanal 7 Avrupa ekranlarında birinci ağızdan duyabilirsiniz.Haftasonu Türkiye saati ile 15.30 Erhan Nacar’la Sosyal Güvenlik’ takipte kalın.

Detaylı bilgi için Ankara Merkez ofisimiz 444 0 860’ı arayarak uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.Bu ve buna benzer haberler için Youtube-Erhan Nacar’a abone olun,gelişmelerden haberdar olun.

SOSYAL GÜVENLİK UZMANI / SEDANUR ECE