Sosyal Güvenlik Kurumuna yurtdışı borçlanma talep dilekçesinde bulunduktan sonra tarafınıza tebliğ edilen borçlanmayı 3 ay içerisinde yatırmamız gerektiğini biliyoruz. Borçlanma miktarını 3 ay içerisinde yatırdıktan sonra, bütün emeklilik şartlarını tamamladıktan sonra Sosyal Güvenlik Kurumun’ a tahsis talepte dilekçesini doldurarak emeklilik maaşı için başvuruda bulunmalıyız.

Malum birçok kişi emeklilik şartlarını eksiksiz bir şekilde yerine getiremiyor. Bazıları yaşa takılıyor, bazıları yılını doldurmamış oluyor, bazıları ise prim gün sayısı şartlarını yerine getirmemiş oluyor. Bu yerine getirilmeyen şartlar doğrultusunda Tahsis Talep dilekçesini doldurmamız bir anlam ifade etmiyor.

Tüm bu şartlar yerine getirildiğinde gün olarak emeklilik hakkını kazandığınız gün Sosyal Güvenlik Kurumun’ a Tahsis Talep dilekçenizi vermeniz gerekmektedir.

Tüm bu işlemlerinizi eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde tamamlamak için Osmanlı Emeklilik 03124440860 çağrı merkezimizde ki uzman arkadaşlarımdan destek alabilirsiniz.

Büşra Çakıcı | Kredi Finans Uzmanı