Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu kendisine sorulan bir soruda asgari ücretin vergi nedeniyle 1300 liranın altına düşmesi hatırlatılınca “Bundan sonra tüm vergi dilimleriyle ilgili bir karar alacak değiliz. Yapacağımız görüşmelerle bin 300 liranın altına düşürmeme kabiliyetimiz var mı, bakacağız..”diyerek çalışanlardan 70 liralık verginin alınmaması yönünde müjdenin ipucunu vermişti.

Aynı zamanda bir başka açıklama da Bakan “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla asgari ücretliler müsterih olsun konu hakkında Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı gereği ağustos ayında maliye bakanı ile görüşme yapıp bu işi çözeceğiz” diyerek Asgari ücretle çalışan milyonlarca kişinin yüreğini ferahlatmıştı.

Şimdi ise Sayın Soylu’nun İçişleri Bakanlığı’na geçmesi ücretlerinin 1300 liranın altına düşmesi korkusunu yaşayan çalışanları tekrar ümitsizliğe düşürdü. Asgari Ücretin vergi nedeniyle 1300 liranın altına düşmesi durumu Yeni Bakan Mehmet Müezzinoğlu’nu Bakanlığının ilk günlerinde çok ivedi olarak bekleyen bir konu oldu. Şimdi Milyonlarca Asgari Ücretli Çalışan yeni Bakandan bayram öncesi acilen bir açıklama ve ücretlerinin vergi nedeniyle azalmamasını sağlayacak Bir çalışma bekliyor.

130220160048031566899_2

 

Tüm Güncel Haberlerden  ilk siz haberdar olmak istiyorsanız mobil uygulamalarımızı mutlaka indiriniz…

Android ►►► http://goo.gl/X0z6Z2

IOS  ►►► http://goo.gl/xX5fcG

ERHAN NACAR