Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız Türkiye’de uzun süre çalışma yapamadıkları için yurtdışındaki çalışmalarını, doğumlarını , veya yurt dışına gidiş tarihlerini sigorta başlangıcı saydırarak yurtdışında geçirdikleri süreleri Türkiye’den emekli olmak istedikleri kuruma borçlanma talebinde bulunarak emeklilik haklarını kullanmak istiyorlar.

Bilindiği üzere 2015 yılı ve öncesi, yurtdışı borçlanmasına iki kere zam gelmekteydi; fakat son bir yıldır bu kura yılda bir kere zam gelmektedir.  Bir kere zam geldiği için borçlanılan kur miktarının zammı yüksek miktarda olmaktadır. Yurtdışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızın bu büyük zamdan etkilenmemeleri için müracaat yapmaları çok önemlidir. Borçlanma miktarlarının tümünü tek seferde ödeme durumu olmayan vatandaşlarımıza her türlü imkanı sunuyoruz.

Kişiye uygun bir ödeme planı hazırlayarak borçlanmalarını ister parça parça ister kredi imkanı ile ödemelerini sağlıyoruz. Kişi kuruma emeklilik için kendisi müracaatta bulunduğu zaman kurum , borçlanmalarının 3 ay içerisinde tamamını ödemeleri gerektiği bilgisini vermektedir. Osmanlı Emeklilik olarak kişilere borçlanmalarını taksitler halinde ödeyebileceklerini her zaman vurgulamaktayız.

Sizler de yılbaşı zammından etkilenip yüksek miktarda borçlanmanızı ödemek istemiyorsanız Osmanlı Emeklilik bünyesine başvurarak müracaatlarınızı biran önce gerçekleştirebilirsiniz.

Büşra ÇAKICI | Kredi Finans Uzmanı